Otwarcie wystawy „Zegrze. Zapomniane miasto nad Narwią”

W dniu wczorajszym, 13 września, w naszym Muzeum odbywała się uroczystość otwarcia nowej, czasowej wystawy pt. „Zegrze. Zapomniane miasto nad Narwią”. Miała ona nietypowy charakter. Odbywała się bowiem w myśl obowiązujących zasad sanitarnych. W uroczystości uczestniczył Zastępca Prezydenta Miasta Legionowo Piotr Zadrożny, Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Serock Marek Bąbolski oraz osoby zaangażowane w realizację wystawy: dr Anna Salina z Instytutu Historii PAN – konsultantka naukowa wystawy, Ewelina Wawrzusiszyn – autorka projektu oraz zespół pracowników Muzeum. Zgromadzonych gości powitał dyrektor dr hab. Jacek Szczepański. Po ekspozycji oprowadzili dr Magdalena Woińska, Rafał Degiel i Wawrzyniec Orliński. Wystawa będzie czynna do połowy przyszłego roku i liczymy, że wzbudzi żywe zainteresowanie. Wystawie towarzyszyć będzie wydawnictwo, które ukaże się drukiem w najbliższym czasie.

W celu zwiedzania zapraszamy do kontaktu z Muzeum.