Cykl „Muzealne Warsztaty Internetowe” – dobra zabawa dla całej rodziny

Z powodu stanu zagrożenia epidemiologicznego nie było możliwe zorganizowanie tegorocznej edycji „Lata w Muzeum”, które zawsze cieszyło się dużym zainteresowaniem.

Jednak Muzeum przygotowało bardzo ciekawą alternatywę – cykl „Muzealne Warsztaty Internetowe”.

Cykl skierowany jest nie tylko do dzieci, ale stanowi interesującą propozycję dobrej zabawy dla całych rodzin.

Każde zajęcia dotyczą innego zagadnienia, związanego z historią terenów dzisiejszego powiatu legionowskiego – od osadnictwa kultury przeworskiej sprzed ok. 2000 lat do czasów o wiele nam bliższych.

Zajęcia składają się z wprowadzenia w temat zajęć – przystępnego dla najmłodszych odbiorców – oraz części plastycznej, w której zamieszczone są poszczególne etapy i wskazówki, potrzebne do własnoręcznego wykonania pracy plastycznej.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z dotychczasowymi tematami zajęć i wzięcia udziału w „Muzealnych Warsztatach Internetowych”. Link do strony cyklu poniżej.

Strona internetowa „Muzealnych Warsztatów Internetowych”

Zachęcamy również do dzielenia się z nami swoimi wynikami pracy na muzealnym profilu na Facebook’u lub przysyłanie zdjęć na adres zapisy@muzeum.legionowo.pl.

W galerii zamieściliśmy kilka zdjęć nadesłanych przez uczestników „Muzealnych Warsztatów Internetowych”: