Dziękujemy za wspólne Ferie z Muzeum

Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom „Ferii z Muzeum”, które prowadziliśmy przez ostatnie dwa tygodnie online pod hasłem „Zagadkowe Legionowo”.
Internetowa forma wynikała z narodowej kwarantanny i zamknięcia na ten czas instytucji kultury.

Przygotowaliśmy dla Was cały szereg rozmaitych zadań, które – mamy nadzieję – pomogły odkryć nasze miasto i okolice na nowo. Świetnie sobie z nimi radziliście!
Codziennie publikowaliśmy zagadki, a na odwrocie zamieszczaliśmy porcję wiedzy na temat historii lokalnej.

Zagadki tematyczne dotyczyły:

1. Dziejów stacji kolejowej Jabłonna (Legionowo);
2. Garnizonu legionowskiego;
3. Parcelacji Legionowa przed II wojną;
4. Zagadnienia: skąd się wzięła nazwa „Legionowo”;
5. Odpowiedzi na pytanie: czym zajmuje się archeologia?;
6. Wystawy „Zegrze. Zapomniane miasto nad Narwią”;
7. Zakładów przemysłowych w przedwojennym Legionowie;
8. Legionowa jako miasta balonów;
9. Honorowych Obywateli Miasta Legionowa.

Bardzo się cieszymy, że akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem i odzewem.

Mamy nadzieję, że nagrody się Wam spodobały, a tych, którzy ich jeszcze nie odebrali, zapraszamy do naszego sekretariatu (w willi przy ul. Mickiewicza 23).
Zagadki są wciąż dostępne na naszej stronie internetowej, jeśli ktoś chciałby jeszcze do nich sięgnąć. Serdecznie zachęcamy i nie zdradzamy odpowiedzi, żeby Wam nie psuć zabawy… ?

I już szykujemy dla Was kolejną niespodziankę! ?
Zaglądajcie na naszego fanpage’a i stronę internetową oraz kanał na YouTube!