Ferie w Muzeum – RELACJA

W dniach 15-19 stycznia w filii „Piaski” Muzeum Historycznego w Legionowie odbyły się zajęcia dla dzieci w ramach akcji „Ferie w Muzeum”. „Moje hobby to…” – temat zajęć zapowiadał spotkania z ludźmi z pasją. Goście opowiadali dzieciom o swoim hobby oraz prowadzili warsztaty. W czasie zajęć dzieci uczyły się układania wierszy, rysowania karykatur, malowania obrazów i aktorstwa. Budowały też bazy polarne po spotkaniu z podróżnikiem-polarnikiem. Były również różne zabawy i konkursy.

W siedzibie głównej Muzeum codziennie w dniach 22–26 stycznia 2018 r. odbywaliśmy odległe podróże na nieznane lądy. Zajęcia poświęcone były historii odkryć geograficznych oraz idei podróżowania. Poznaliśmy kolejne etapy eksploracji poszczególnych kontynentów przez takich odkrywców, jak Marco Polo czy Krzysztof Kolumb.