Konkurs literacki – WYNIKI

W dniu 29 listopada 2017 r. w Muzeum Historycznym w Legionowie odbyło się posiedzenie Komisji Oceniającej Konkursu Literackiego towarzyszącego obchodom 75. rocznicy Zagłady ludności legionowskiego getta „W naszej pamięci…”

Po zapoznaniu się z pracami Komisja Oceniająca postanowiła przyznać nagrody autorom najlepszych prac:

W kategorii I „Sąsiedzi, których nie ma… Historia legionowskiego getta” (artykuł do gazetki szkolnej):

I miejsce – Alicja Malinowska (kl. II, Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej

II miejsce – Anna Krajewska (kl. V, Szkoła Podstawowa im. Jerzego Szaniawskiego
w Jadwisinie)

III miejsce – Julia Górajczyk (kl. I, Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej
w Legionowie)

Wyróżnienie Dyrektora Muzeum Historycznego w Legionowie – Kornelia Olkucka (Niepubliczne Europejskie Gimnazjum Językowe w Legionowie)

W kategorii II „Żydowscy mieszkańcy Legionowa w pamięci sąsiadów” (esej, opowiadanie, reportaż literacki):

I miejsce – Lidia Piekutowska (Szkoła Podstawowa nr 3 im. Janusza Kusocińskiego w Legionowie);

II miejsce – Kinga Mućko (kl. I, Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej
w Legionowie)

III miejsce – Aleksandra Nowak (kl. IV, Szkoła Podstawowa nr 7 im. VII Obwodu „Obroża” Armii Krajowej w Legionowie)

Wyróżnienie Dyrektora Muzeum Historycznego w Legionowie – Natalia Filipczak (kl. II, Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Legionowie)

W kategorii III „Byli wśród nas… Żydowscy mieszkańcy Legionowa” (konkurs dla nauczycieli na scenariusz lekcji wychowawczej):

I miejsce – Małgorzata Paderewska (Salezjański Zespół Szkół im. św. Jana Bosko
w Legionowie)

II miejsce – Dorota Hepner (Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Legionów Polskich 1914-1918 w Legionowie)

III miejsce – Magdalena Grzybowska (Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Króla Jana III Sobieskiego w Legionowie)

Wręczenie nagród odbędzie się 8 grudnia 2017 r. o godzinie 12.00 w sali konferencyjnej pawilonu Muzeum Historycznego w Legionowie.