Lato w Muzeum – relacja

Za nami wesoły tydzień spędzony z uczestnikami wakacyjnych warsztatów – „Lato w Muzeum”, podczas których stopniowo poznawaliśmy tajemnice kosmosu, poznając kolejne planety i gwiezdne konstelacje. Dzieci zapoznały się z historią odkryć dokonanych przez Mikołaja Kopernika, Galileusz, Heweliusz i innych genialnych fizyków, którzy sprawili, że wszechświat jest nam o wiele bliższy. W trakcie zajęć plastycznych wykonaliśmy szereg niezbędnych przyrządów do badań kosmosu, jak luneta czy strój kosmonauty.

W czasie spotkań w Filii „Piaski” nasi goście poznali historię motoryzacji, kolejnictwa, żeglugi, lotnictwa i podboju kosmosu. Na zajęciach plastycznych budowali fabryki samochodów, lotniska, pociągi, statki, okręty, rakiety i statki kosmiczne.  Była przednia zabawa, za którą wszystkim dziękujemy! I zapraszamy ponownie w przyszłym roku!