Młodzi polarnicy o Muzeum Historycznym w Legionowie

Na stronie internetowej „polarniczki.pl” pojawił się artykuł Dagmary Bożek dotyczący wystawy stałej „W krainach lodu i książek – rzecz o Alinie i Czesławie Centkiewiczach” Muzeum Historycznego w Legionowie. Młoda polarniczka odwiedziła nas chcąc lepiej poznać sylwetki Aliny i Czesława Centkiewiczów oraz obejrzeć pamiątki po słynnych podróżnikach – mieszkańcach Legionowa.

Dagmara Bożek jest absolwentką Uniwersytetu Jagiellońskiego, z wykształcenia tłumaczką języka rosyjskiego i autorką słownika polsko-rosyjskiego online. Uczestniczyła w 35. Wyprawie Polarnej IGF PAN do Polskiej Stacji Polarnej Hornsund na Spitsbergenie (2012-2013) i 40. Wyprawie Antarktycznej do Polskiej Stacji Antarktycznej im. Henryka Arctowskiego na Wyspie Króla Jerzego (2015-2016). Zajmuje się promocją polskich badań w obszarach polarnych (projekty: Eduscience i EDU-ARCTIC).

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z artykułem.

Muzeum Historyczne w Legionowie