Muzeum uhonorowane odznaczeniem!

Miło nam poinformować, że Zarząd Główny Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej przyznał Muzeum Historycznemu w Legionowie odznaczenie pamiątkowe „Za zasługi dla Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej” za kultywowanie tradycji Armii Krajowej. Dyrektor Muzeum Historycznego w Legionowie dr. hab. Jacek Szczepański przyjął odznaczenie z rąk Prezydenta Miasta Legionowo Romana Smogorzewskiego, Przewodniczącego Rady Miasta Legionowo Janusza Klejmenta oraz Prezesa Zarządu Zespołu Ochrony Pamięci Armii Krajowej „Brzozów” dr. inż. Wojciecha Jeute podczas sesji Rady Miasta Legionowo, która odbyła się 27 czerwca 2018 r. W uroczystości wzięli udział pracownicy Muzeum: Katarzyna Ziułkowska-Karnicka, Rafał Degiel i dr Mirosław Pakuła. Medal przyznany został za wieloletnią współorganizację Konkursu Wiedzy o Polskim Państwie Podziemnym, Armii Krajowej i Szarych Szeregach oraz liczne publikacje o AK i wystawy ukazujące etos Armii Krajowej.