Nowa książka już w sprzedaży

Zachęcamy do lektury nowego wydawnictwa pt. „Ludność żydowska w Legionowie i jej Zagłada” autorstwa dr. hab. Jacka Szczepańskiego.

Autor książki przedstawił w zarysie dzieje społeczności żydowskiej w podwarszawskim Legionowie, od chwili powstania miejscowości w 1877 r. aż do czasów okupacji hitlerowskiej. Szczególną uwagę poświęcił funkcjonowaniu getta w Legionowie od 15 listopada 1940 r. do 3 października 1942 r. oraz Zagładzie jego ludności. Ustalił także nazwiska kilkudziesięciu mieszkańców Legionowa ratujących obywateli polskich żydowskiego pochodzenia. Publikacja została wydana staraniem Muzeum Historycznego. Jej druk został sfinansowany ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego w ramach realizacji obchodów 75. rocznicy Zagłady ludności legionowskiego getta.

Publikację można nabyć w siedzibie głównej Muzeum, przy ul. A. Mickiewicza 23.

Cena wydawnictwa: 25 zł