„Klubu Podróżnika” – relacja z otwarcia wystawy „XIX-wieczna Azja Środkowa w obiektywie Leona Barszczewskiego”

W ramach cyklu spotkań „W 80 dni dookoła…” organizowanych przez Powiatową Instytucję Kultury i Muzeum Historyczne w Legionowie 19 marca b.r. odbyła się prelekcja Igora Strojeckiego – autora książki pt. „Utracony świat. podróże Leona Barszczewskiego po XIX-wiecznej Azji Środkowej” oraz spotkanie z podróżnikami Adamem Błonowskim i Kacprem Sienickim. Podczas spotkania można było obejrzeć XIX-wieczne fotografie wykonane przez Leona Barszczewskiego podczas pobytu w Azji Centralnej. Miejsca uwiecznione ponad 100 lat temu przez Leona Barszczewskiego zostały przedstawione po raz kolejny przez młodych podróżników w trakcie pokazu zdjęć „Współczesny Uzbekistan bez owijania w bawełnę”.

Wydarzeniu towarzyszyło otwarcie wystawy czasowej „XIX-wieczna Azja Środkowa w obiektywie Leona Barszczewskiego”, którą można oglądać do 30 kwietnia.