Relacja z „Nocy Muzeów 2019”

12. edycja legionowskiego Nocy Muzeów już z nami!
Bardzo dziękujemy za liczne przybycie oraz wspólne zwiedzanie!

Dużym zainteresowaniem cieszyły się zarówno „spotkania z zabytkami”, jak i prelekcja Aleksandra Sosny o prawosławnych cerkwiach na dawnych pocztówkach (z udziałem Marcina Medyńskiego i Jacka Szczepańskiego). Towarzyszyli nam również wielbiciele archeologii.

Dzieci z rodzicami chętnie spędzały czas w naszej „maszynie czasu” oraz na warsztatach plastycznych, gdzie powstawały piękne okolicznościowe kartki pocztowe.

W filii „Piaski” otwarto wystawę plenerową o legionowskim garnizonie. Największą atrakcją wieczoru był punkt rekrutacyjny do Legionów Polskich. Odbyły się też pokazy grupy rekonstrukcyjnej. Goście filii zwiedzili wystawę z okazji 100-lecia nadania nazwy Legionowo, a potem odbył się konkurs historyczny. Ważnym punktem wieczoru była prelekcja dr. Adama Kaczyńskiego o życiu codziennym w Legionach.

Powodzeniem cieszyły się również konkursy rodzinne, dzięki któremu uczestnicy bardzo dokładnie zapoznali się z naszymi stałymi wystawami.

Do zobaczenia za rok!