Relacja z prezentacji katalogu wystawy „De Profundis… Archeologia ziem powiatu legionowskiego”

12 stycznia 2020 r. odbyła się promocja książki „De Profundis… Archeologia ziem powiatu legionowskiego. Katalog wystawy” autorstwa Wawrzyńca Orlińskiego i dr Magdaleny Woińskiej. Wydarzenie to, objęte patronatem Prezydenta Miasta Legionowo Romana Smogorzewskiego zgromadziło wielu gości – sympatyków naszego muzeum.

Cieszy nas tak żywy odzew na kolejną już, 15 publikację Muzeum Historycznego w Legionowie. Liczymy, że ten dwujęzyczny polsko-angielski Katalog, pełen pięknych fotografii, będzie świetną pamiątką z wizyty w Muzeum.

Historia na papierze

Stała wystawa pod nazwą „De Profundis… …Archeologia ziem powiatu legionowskiego” od lat jest dumą legionowskich muzealników. Teraz tym większą, że poświęcona kulturze przeworskiej ekspozycja została profesjonalnie skatalogowana i opublikowana. Zajęli się tym wspólnie Magdalena Woińska oraz Wawrzyniec Orliński.

Gepostet von Miejscowa na weekend am Dienstag, 28. Januar 2020