Relacja ze spotkania autorskiego z Marcinem Zaborskim

W piątek 13 września 2019 r. w pawilonie wystawowym Muzeum Historycznego w Legionowie odbyło się spotkanie z Marcinem Zaborskim – autorem książki „Lato ’39. Jeszcze żyjemy”.

Autor – politolog i dziennikarz radiowy – zaprosił nas do refleksji na temat świata w przededniu wojny.

Rozmowie przeplatanej fragmentami książki czytanymi przez gościa towarzyszyły fotografie z tamtych czasów. Licznie zgromadzona publiczność świetnie przyjęła tę formułę.

Spotkanie zostało zorganizowane we współpracy z Dyskusyjnym Klubem Książki „Ścieżki” oraz Księgarnią Jarosława Gąski. Otworzyło nowy cykl muzealny pt. „CzytaMY HISTORIĘ” – spotkań z autorami książek poświęconych tematyce historycznej.

Już dziś zapraszamy na kolejne spotkanie, które odbędzie się w piątek 18 października w tym samym miejscu.