Wernisaż wystawy „Śladami dawnych dworów i pałaców”

W niedzielę, 11 marca w siedzibie głównej Muzeum Historycznego w Legionowie odbył się wernisaż wystawy czasowej „Śladami dawnych dworów i pałaców”. Ekspozycja przedstawia historię funkcjonujących na naszym terenie siedzib ziemiańskich a także skomplikowane losy ich właścicieli. Wernisaż uświetnili swoją obecnością prezydent miasta Roman Smogorzewski i potomkowie dawnych właścicieli obiektów prezentowanych na wystawie ­– minister Konstanty Radziwiłł i p. Mirosława Dąbkowska-Duda.

Dziękujemy za liczne przybycie i cieszymy się, że temat podjęty przez nasze muzeum cieszy się tak żywym zainteresowaniem. Liczymy, że stanie się on początkiem dyskusji nad przywróceniem pamięci miejsc i postaci ważnych dla naszej wspólnej historii, a być może i nad restauracją oraz odnowieniem części z budynków, których ruiny można jeszcze dostrzec w krajobrazie naszego powiatu.