Zaginione dwory i pałace powiatu legionowskiego

Dwór Poniatów

W niedzielę 15 października w Filii „Piaski” Muzeum Historycznego w Legionowie przy Al. Sybiraków 23 (obok Zespołu Szkół) o godz. 15 odbędzie się prelekcja pt.  „Zaginione dwory i pałace powiatu legionowskiego”.

Prelekcja będzie poświęcona pięciu nieistniejącym już pałacom i dworom, które niegdyś ozdabiały tereny naszego powiatu. Obecnie w powiecie legionowskim mamy trzy pałace: w Jadwisinie, Zegrzu i oczywiście w Jabłonnie. Przed ostatnią wojną było ich znacznie więcej, niestety dzisiaj po większości z nich zostały niewielkie fragmenty, a po niektórych nie zostało nic.

Dr Artur Bojarski przypomni dzieje tych obiektów, ich architekturę oraz związanych z nimi ludzi. Prelekcja będzie wzbogacona ikonografią oraz filmem dokumentalnym.