Finisaż wystawy – „Gwiazda Polski. Balonem do stratosfery”

Dyrektor i Pracownicy Muzeum Historycznego w Legionowie zapraszają na finisaż wystawy czasowej pt. „Gwiazda Polski – balonem do stratosfery”, który odbędzie się:

12 października 2018 r. (piątek) o godz. 18.30
w pawilonie wystawowym Muzeum przy ul. A. Mickiewicza 23

W programie:
– Wręczenie nagród laureatom konkursu na komiks poświęcony historii Gwiazdy Polski.
– Prezentacja okolicznościowych wydawnictw muzealnych towarzyszących wystawie czasowej.
– Ostatnie oprowadzanie kuratorskie po wystawie czasowej pt. „Gwiazda Polski – balonem do stratosfery”.
– Pokaz animacji 3D przedstawiającej hipotetyczny lot balonu Gwiazda Polski do stratosfery.
– Prelekcja pt. „Kapitan Zbigniew Burzyński – z Legionowa do stratosfery” – dr hab. Jacek Szczepański.

Wystawę dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach projektu „Patriotyzm Jutra”.

Zapraszamy!
Dyrektor Muzeum