Piknik archeologiczny – relacja

24 czerwca 2018 r. w Muzeum Historycznym w Legionowie, pomimo niesprzyjającej aury, odbył się piknik archeologiczny ­ „Kuchnia przodków”. W trakcie spotkania można było zapoznać się ze średniowieczną metodą wędzenia ryb oraz sprawdzić, jak mogły smakować. Ponadto w glinianych garach przyrządzone zostały potrawy oparte na słowiańskich recepturach. Dużym zainteresowaniem cieszyło się danie przygotowane z kaszy gryczanej z wędzoną śliwką i miodem. Najmłodsi bawili się w kąciku wędkarza oraz rozwiązywali kulinarne zagadki. Ponadto goście wraz z przewodnikiem zwiedzili naszą stałą wystawę archeologiczną „De Profudnis… Pradzieje powiatu legionowskiego”. To spotkanie było poświęcone barbarzyńskiej kuchni.

Dziękujemy za udział! 🙂