Śladami dawnych dworów i pałaców

Szlacheckie dwory i pałace przez wieki stanowiły istotny element polskiego krajobrazu zarówno w kontekście architektonicznym, jak i gospodarczym. Nie inaczej było na terenach dzisiejszego powiatu legionowskiego. Najstarsze siedziby szlacheckie zaczęły powstawać w XVI wieku, a ich kres to koniec II wojny światowej. Tylko nieliczne przetrwały do naszych czasów i stały się świadectwem minionej świetności. Wystawa „Śladami dawnych dworów i pałaców” z pewnością nie wyczerpuje tej tematyki, a służyć ma jedynie jej przybliżeniu oraz zainicjowaniu dalszych badań i dyskusji nad rewitalizacją przynajmniej tych, których ruiny jeszcze do tej pory się zachowały.

Muzeum Historyczne w Legionowie zaprasza serdecznie na wystawę czasową pt. „Śladami dawnych dworów i pałaców”, którą zwiedzić można do 19 maja 2018 r. w pawilonie Muzeum przy ul. A. Mickiewicza 23.