Lato w Muzeum – dzień 1.

Tegoroczna edycja „Lata w Muzeum” ruszyła pełną parą. Tematem przewodnim pierwszego dnia były dzieje stacji kolejowej Jabłonna i legionowskiego dworca.

Po krótkim zapoznaniu się uczestników zajęć dzieci poznały barwną historię jednej z 24. stacji Kolei Żelaznej Nadwiślańskiej ulokowanej w ówczesnej Jabłonnie. Pędząc przez historię letniska Gucin, kolejnych budynków dworca w Legionowie dotarliśmy do pierwszej pracy plastycznej. Uczestnicy wspólnie namalowali pociąg, po czym mogli usłyszeć wiersz Juliana Tuwima „Lokomotywa” w języku ukraińskim.

Stacją końcową pierwszego dnia było wykonanie modeli pociągów, co dostarczyło wiele dobrej zabawy.

Zapraszamy do śledzenia relacji z kolejnych dni, a naszym uczestnikom życzymy dobrej zabawy!