Powstańcze spotkanie w Muzeum – relacja

1 sierpnia 2022 r. odbyło się „Powstańcze spotkanie w Muzeum”, które miało na celu przybliżenie wiedzy o Powstaniu Warszawskim na terenie Legionowa.
Uczestnicy mogli własnoręcznie uszyć biało-czerwoną powstańczą opaskę oraz poznać broń i uzbrojenie powstańcze, dzięki działającej przy naszym Muzeum Grupie Rekonstrukcji Historycznej „Pluton 709”.
Ponadto jednym z punktów programu było zwiedzanie z przewodnikiem wystawy „Dzieje Legionowa 1877-1990” ze szczególnym uwzględnieniem okresu i pamiątek z drugiej wojny światowej i Powstania Warszawskiego.
Oprowadzał Rafał Degiel – Główny Inwentaryzator w naszym muzeum, autor książki „Powstanie Warszawskie na terenie I Rejonu Legionowo” (Legionowo, 2019).
(Książkę można kupić w kiosku muzealnym w pawilonie przy ul. A. Mickiewicza 23).
Wśród gości wczorajszego spotkania był obecny Przewodniczący Rady Powiatu Legionowskiego Leszek Smuniewski.

Wszystkim gościom za udział serdecznie dziękujemy!