Błękitna 16 – RELACJA Z PROMOCJI

W niedzielę, 25 lutego w siedzibie głównej Muzeum Historycznego w Legionowie miała miejsce promocja kolejnego wydawnictwa muzealnego. Była to książka Waldemara Głowackiego pt. Błękitna 16. 16. Drużyna Harcerska im. Hanki Sawickiej. Z dziejów legionowskiego harcerstwa 1956-1976. Pozycja ta, będąca subiektywnym spojrzeniem na historię jednej z legionowskich drużyn harcerskich zgromadziła liczne grono harcerzy – zarówno bohaterów książki jak i dzisiejszych kontynuatorów harcerskich tradycji. Spotkanie to stało się okazją do wspomnień o trudnych czasach, kiedy to idee skautingu poddawane były presji ideologii socjalistycznej a duch patriotyzmu pomimo tego przekazywany był kolejnym pokoleniom zuchów i harcerzy. Stał się także okazją do wielu pięknych i wzruszających chwil, spotkań po latach i wspólnego śpiewania harcerskich piosenek. Podczas uroczystości wielokrotnie padały słowa wyrażające potrzebę publikacji takich wspomnień. Dziękujemy bardzo za liczne przybycie, wspaniałą atmosferę i zachęcamy do lektury.