Dni Osób Niepełnosprawnych w Muzeum

Jak co roku Muzeum Historyczne w Legionowie włączyło się w obchody Dni Osób Niepełnosprawnych Miasta Legionowa i Powiatu Legionowskiego. W tym roku zarezerwowaliśmy na to dwa dni (6-7 czerwca).

Zaproponowaliśmy lekcję muzealną pt. „Korzenie miasta” oraz warsztaty edukacyjno-plastyczne „Pocztówka z Legionowa”.

Na wystawie stałej uczestnicy zapoznali się z najważniejszymi datami związanymi z powstawaniem naszego miasta, ze szczególnym uwzględnieniem 100. rocznicy nadania nazwy Legionowo, którą obchodzimy w tym roku.

Na warsztatach uczestnicy samodzielnie lub z niewielką pomocą przygotowywali własne pocztówki z Legionowa metodą kolażu. Warsztaty były inspirowane naszą wystawą czasową „Cerkwie na starych pocztówkach” ze zbiorów Aleksandra Sosny, którą będzie można obejrzeć jeszcze w czasie wakacji, do końca lipca.

Odwiedziło nas w sumie kilkadziesiąt osób z czterech instytucji: Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie, Warsztatów Zajęciowych św. Rity przy parafii BM Fatimskiej oraz WTZ OPS przy ul. Zwycięstwa w Legionowie a także Środowiskowego Domu Samopomocy w Serocku.

Bardzo się cieszymy, że odwiedziło nas tak dużo osób, bardzo dziękujemy za żywe reakcje na oprowadzanie po wystawach oraz świetną zabawę w czasie warsztatów. Mamy nadzieję, że wszystkim się spodobało w Muzeum i spotkamy się znowu za rok!