Finał XII edycji Konkursu o Polskim Państwie Podziemnym, Armii Krajowej i Szarych Szeregach (uczniowie)

8 czerwca 2021 r. w sali widowiskowej Urzędu Miasta Legionowo odbył się finał XII edycji Konkursu Wiedzy o Polskim Państwie Podziemnym, Armii Krajowej i Szarych Szeregach, organizowanego przez Muzeum Historyczne w Legionowie i Stowarzyszenie Zespół Ochrony Pamięci Armii Krajowej „Brzozów” w Legionowie.

Na ostatnie zmagania konkursowe stawili się wszyscy zakwalifikowani, łącznie 30 uczniów, w tym 24 ze szkół podstawowych i 6 ze szkół ponadpodstawowych. W tym roku do konkursu przystąpiły szkoły z Legionowa, Stanisławowa Pierwszego, Chotomowa, Łajsk oraz Warszawy. Wyniki ogłoszone zostaną wkrótce.

Przy okazji, przypominamy, że w kategorii dla dorosłych konkurs zostanie przeprowadzony jednoetapowo w dniu 13 czerwca 2021 r. o godz. 11.00, w pawilonie Muzeum Historycznego w Legionowie przy ul. A. Mickiewicza 23.