Finisaż wystawy czasowej „Gwiazda Polski – balonem do stratosfery”

W piątek 12 października br. odbył się finisaż wystawy czasowej pt. „Gwiazda Polski – balonem do stratosfery” zorganizowanej z okazji 80. rocznicy przygotowań I Polskiego Lotu Stratosferycznego i powstałej dzięki dofinansowaniu ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach projektu „Patriotyzm Jutra”.

Dyrektor Muzeum – dr hab. Jacek Szczepański przywitał licznie zgromadzonych gości, a następnie dokonał podsumowania działań muzealnych prowadzonych w ramach obchodów rocznicowych. Zaprezentowane zostały dwa wydawnictwa powstałe na potrzeby ekspozycji: folder do wystawy oraz ilustrowana książka dla dzieci.  Następnie wręczono nagrody laureatom konkursu na komiks poświęcony historii balonu „Gwiazda Polski” – zgłoszono 16 prac z całej Polski spośród których wybrano trzy zwycięskie oraz jedno wyróżnienie. Część oficjalną zamknęła projekcja animowanego filmu wykonanego w technologii 3D, który odtworzył próbę startu balonu sprzed 80 lat oraz jego hipotetycznego lotu.

Wszyscy goście zostali po raz ostatni oprowadzeni po wystawie czasowej oraz otrzymali okolicznościowe wydawnictwa. Serdecznie dziękujemy za uczestnictwo w wydarzeniu i wspólnie spędzony czas!