Finisaż wystawy czasowej „Zegrze. Zapomniane miasto nad Narwią”

Muzeum Historyczne w Legionowie zaprasza na finisaż wystawy czasowej „Zegrze. Zapomniane miasto nad Narwią”, który odbędzie się online 5 grudnia 2021 r. (niedziela) o godz. 14.00.
W programie finisażu panel dyskusyjny „Zegrze na przestrzeni wieków” z udziałem specjalistów z zakresu historii i archeologii.
Transmisja z wydarzenia będzie dostępna na naszych kanałach – YouTube, Facebook.
Finisaż wystawy „Zegrze. Zapomniane miasto nad Narwią” będzie nietypowy z dwóch powodów. Po pierwsze, zapraszamy wszystkich zainteresowanych przed ekrany komputerów, gdyż będzie to wydarzenie wyłącznie online, transmitowane na kanale YouTube oraz na Facebooku. Po drugie, forma finisażu będzie odmienna od dotychczasowych. Zaplanowaliśmy bowiem dyskusję panelową z udziałem zaproszonych gości – specjalistów od średniowiecznej historii Mazowsza. Będą to: dr Anna Salina (konsultantka naukowa wystawy) i dr Kazimierz Pacuski – oboje z Instytutu Historii Polskiej Akademii Nauk. Dyskusję poprowadzi Wawrzyniec Orliński – kierownik Działu Archeologicznego i jednocześnie kurator wystawy. W dyskusji weźmie również udział Rafał Degiel – współautor wystawy.
Zachęcamy do aktywnego uczestnictwa w spotkaniu i zadawania pytań lub podzielenia się opiniami bezpośrednio w trakcie transmisji.
Do zobaczenia w niedzielę!