III Festyn Żołnierski „Niedziela z wojskiem” – relacja

17 września 2017 r. na terenie przy filii „Piaski” Muzeum Historycznego w Legionowie odbył się III Festyn Żołnierski „Niedziela z Wojskiem”. Organizatorem festynu było Muzeum, które zaprosiło do udziału jednostki wojskowe z Zegrza, Białobrzegów, Olszewnicy, Nowego Dworu Mazowieckiego i Warszawy. Wojskowi zaprezentowali nowoczesne uzbrojenie i wyposażenie.

Tradycyjnym elementem „Niedzieli z wojskiem”  jest pokaz grup rekonstrukcyjnych i dawnego sprzętu będącego na wyposażeniu polskich żołnierzy, czego nie zabrakło i tym razem. Goście festynu zobaczyli rekonstruktorów w mundurach żołnierzy polskich z okresu II wojny światowej. Wielką atrakcją był angielski transporter opancerzony Universal Carrier. Impreza obfitowała w koncerty muzyki wojskowej i patriotycznej. W programie znalazła się również prelekcja o osiedlu „Piaski”, konkurs historyczny o II wojnie światowej i zajęcia dla dzieci. Goście festynu byli częstowani grochówką z baru „Gruba Kaśka”.

Trzecie festynowe spotkanie z żołnierzami przypomniało czasy kiedy wojsko stacjonowało w Legionowie i było aktywnym uczestnikiem życia miasta. Następny festyn odbędzie się 16 września 2018 r.