Jack Fairweather w legionowskim Muzeum

23 kwietnia odwiedzili nasze Muzeum goście: Jack Fairweather z Wielkiej Brytanii, autor książek i korespondent wojenny, Katarzyna Chiżyńska, tłumacz oraz Jacek Iwaszkiewicz, członek Towarzystwa Przyjaciół Legionowa. Wizyta ta związana była z badaniami prowadzonymi przez pana Fairweathera, który poszukiwał legionowskich śladów rotmistrza Witolda Pileckiego. Autor jest obecnie w trakcie przygotowywania publikacji, która ma się ukazać na początku przyszłego roku.

Jack Fairweather jest korespondentem wojennym, ekspertem specjalizującym się w tematyce amerykańskich i brytyjskich operacji wojskowych w Iraku i Afganistanie, akcji humanitarnych na Bliskim Wschodzie, jak również w temacie najnowszej polityki obronnej obu krajów. Autor książek, m.in. publikacji pt. A War of Choice: Britain in Iraq 2003–9. Fairweather jest obecnie nauczycielem akademickim w Centrum Studiów Bliskiego Wschodu na Uniwersytecie Harvarda. Był korespondentem Daily Telegraph w Bagdadzie przez 5 lat. Za swój reportaż podczas inwazji w Iraku wygrał brytyjski odpowiednik nagrody Pulitzera. Był również korespondentem The Washington Post w krajach islamskich oraz starszym redaktorem w Solutions Journal. Otrzymał tytuły Bachelor of Arts oraz Master of Arts z literatury angielskiej w Lincoln College w Oxfordzie.