Książka prof. Aleksandra Łuczaka pt. „Prywaciarze w Legionowie”

Zachęcamy do zapoznania się z najnowszą publikacją naszego muzeum pt. „Legionowscy prywaciarze”. Książka ukazała się w 70. rocznicę nadania Legionowu praw miejskich. Jej autor prof. Aleksander Łuczak, długoletni mieszkaniec Legionowa, utrwalił pamięć o legionowskich kupcach i rzemieślnikach. Zasadniczą cześć publikacji stanowi wykaz przedsiębiorców, którzy funkcjonowali w powojennym Legionowie (do końca lat 80.). W wielu przypadkach Autor rozszerzył informacje o relacje rodzin i własne doświadczenia.

Książka prof. A. Łuczaka to już 19. publikacja Muzeum Historycznego. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku ukazała się pozycja T. Szulca „Legionowo Przystanek dawniej i dziś”, a w 2020 r. monografia A. Bojarskiego „Andrzej Paszkowski i dzieje willi Kozłówka”.