Laboratorium Archeologiczne

Stowarzyszenie Naukowe Archeologów Polskich Oddział w Warszawie wraz z Muzeum Historycznym w Legionowie zapraszają na piknik archeologiczny, który odbędzie się 11 czerwca 2017 r., w godz. 13.00–16.30 na terenie Muzeum przy ul. A. Mickiewicza 23.

Wydarzenie ma na celu w atrakcyjnej formie przybliżyć zagadnienia badań archeologicznych i ochrony dziedzictwa archeologicznego. Na miejscu będzie można samemu wylepić gliniane naczynia, wcielić się w rolę konserwatora zabytków czy zapoznać się z pradziejowymi sposobami obróbki krzemienia. Najmłodsi adepci archeologii będą mogli samodzielnie dokonać odkryć w zainscenizowanym wykopie archeologicznym. Nieco starszych zapraszamy na prelekcje o tematyce archeologicznej. Zapraszamy szczególnie rodziny z dziećmi i młodzież! Czeka nas mnóstwo atrakcji!

W programie „Laboratorium Archeologicznego”:
– pracownia garncarska
– pracownia krzemieniarska z pokazem łupania narzędzi krzemiennych
– warsztat tkacki z bardkami
– stanowisko nowych technologii z dronem i mapami do obrazowania LIDAR
– prowizoryczny wykop archeologiczny
– prelekcje tematyczne