Muzeum trzykrotnie wyróżnione!

Miło nam poinformować, że Muzeum Historyczne w Legionowie ponownie zostało nagrodzone w konkursie Mazowieckie Zdarzenie Muzealne „Wierzba” organizowanym przez Samorząd Województwa Mazowieckiego we współpracy ze Stowarzyszeniem Muzealników Polskich, Oddział Mazowiecki w Warszawie.

W XII edycji konkursu nasze Muzeum zdobyło aż trzy wyróżnienia, co jest wydarzeniem bez precedensu w dziejach konkursu. W kategorii „Wystawy zorganizowane przez mniejsze muzea” otrzymaliśmy wyróżnienie za wystawę „LOPP – Liga Obrony Powietrznej i Przeciwgazowej”; w kategorii „Muzealny projekt otwarty” wyróżnienie za konserwację drewnianej tablicy z legionowskiego getta; a w kategorii „Wydawnictwa muzealne” wyróżniona została książka Jacka Emila Szczepańskiego „Ludność żydowska w Legionowie i jej Zagłada” wydana przez Muzeum Historyczne w Legionowie.

Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się 24 września 2018 r. w Płocku w Teatrze Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego.