Noc Muzeów 2017

20 maja 2017 r. Muzeum Historyczne w Legionowie jak co roku weźmie udział w ogólnopolskiej Nocy Muzeów. W tegorocznym programie wydarzenia przewidziano wiele atrakcji!

W pawilonie Muzeum, przy ul. A. Mickiewicza 23 o godz. 17.30 odbędzie się otwarcie nowej wystawy czasowej pt. „LOPP – Liga Obrony Powietrznej i Przeciwgazowej” poświęconej organizacji, która w niepodległej Polsce zrzeszyła społeczeństwo, przygotowując i szkoląc do obrony w przypadku kolejnego konfliktu. Do 1939 roku LOPP skupiło w swych szeregach około 2 milionów członków, którzy w czasie II wojny światowej zdali egzamin np.: w drużynach obserwacyjno-meldunkowych, drużynach sanitarnych czy szeregach polskiej armii na wszystkich frontach. Na wystawie zaprezentowane zostaną bogate zbiory z prywatnej kolekcji. W trakcie wydarzenia odbędzie pokaz wojskowego sprzętu chemicznego i przeciwgazowego – poprowadzony przez Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki. Dla dzieci i młodzieży przygotowane będą zajęcia modelarskie podczas których wykonają swoje własne modele samolotów. Familijną atrakcję wieczoru stanowić będzie Konkurs Rodzinny z nagrodami rzeczowymi.

Noc Muzeów w Filii „Piaski” przy Al. Sybiraków 23, o godz. 18.30 rozpocznie się wernisażem wystawy „Nie tylko bale i brydż… Garnizonowe kasyna oficerskie. Ich funkcje i znaczenie”. Następnie zaprezentuje się grupa rekonstrukcyjna w mundurach z okresu II Rzeczpospolitej. Goście będą też mieli możliwość obejrzenia zabytkowych aut z tego samego okresu.  Niewątpliwą atrakcją będzie koncert szlagierów z lat 20. i 30. XX w. oraz plenerowa potańcówka.  W budynku Filii będzie zorganizowany słodki poczęstunek, a goście będą mogli wypić kawę lub herbatę w towarzystwie przedwojennych oficerów. Jak co roku będzie można postrzelać z pistoletu z wykorzystaniem laserowego symulatora.

Serdecznie zapraszamy do udziału w Nocy Muzeów!