Noc Muzeów 2018

19 maja 2018 r. Muzeum Historyczne w Legionowie jak co roku weźmie udział w ogólnopolskiej Nocy Muzeów. W tegorocznym programie wydarzenia przewidziano wiele atrakcji!

Oficjalne otwarcie Nocy Muzeów odbędzie się o godzinie 17.00 w Filii „Piaski”!

Tegoroczna Noc w Filii „Piaski”, która będzie poświęcona żołnierzom 1. Dywizji Piechoty im. Tadeusza Kościuszki, rozpocznie się koncertem piosenek wojskowych. Głównym punktem programu będzie otwarcie wystawy „Kościuszkowcy 1943-1945”. Ekspozycja przypomina o trudnych drogach i poświęceniu zwykłych żołnierzy w 75. rocznicę utworzenia 1. Dywizji. Wystawie będą towarzyszyć prezentacje mundurów, wyposażenia, uzbrojenia żołnierzy tej jednostki oraz pokaz obrony sztabu przed dywersantami. O związkach dywizji z Legionowem goście dowiedzą się z prelekcji historycznej. Tradycyjnie dużą atrakcją będzie możliwość strzelania z pistoletu z użyciem laserowego symulatora.

W pawilonie wystawienniczym naszego Muzeum odbędzie się finisaż wystawy czasowej „Śladami dawnych dworów i pałaców”. Podczas tego wydarzenia odbędzie się promocja folderu wystawy oraz ostatnie już oprowadzanie kuratorskie po ekspozycji. Ponadto na uczestników czekać będzie wiele atrakcji, w tym Konkurs Rodzinny z atrakcyjnymi nagrodami rzeczowymi, prelekcje i zajęcia edukacyjne dla dzieci.

Zapraszamy serdecznie na tę jedyną w roku Noc!