Prelekcja Krzysztofa Klimaszewskiego pt. „Wieliszew i okolice na dawnej fotografii”

Najstarsze rodzinne pamiątki, dokumentujące twarze ludzi, ich życie czy wygląd posesji, miejscowości w których mieszkali, przetrwały w niewielkiej ilości i stały się dobrem rzadkim, wręcz bezcennym. Dawniej, często nikt nie interesował się starymi, pożółkłymi fotografiami lub dokumentami i po prostu były one wyrzucane lub niszczone. Jak gdzieś jeszcze przetrwały, to nierzadko nawet żyjący seniorzy rodzinni nie pamiętają, kto na tych zdjęciach został uwieczniony.

Pan Krzysztof Klimaszewski parę lat temu postanowił ratować przed zapomnieniem stare fotografie i dokumenty z Wieliszewa i okolic, które jeszcze pozostały w archiwach rodzinnych. Te niejednokrotnie piękne w swojej szacie graficznej dokumenty i zdjęcia chciał przybliżyć dzisiejszym mieszkańcom ziemi wieliszewskiej. Jego marzeniem stało się upublicznienie pozyskanych pamiątek w formie publikacji albumowej. I to się mu udało!

Na spotkanie z Panem Krzysztofem Klimaszewskim zapraszamy 1 grudnia 2019 r. o godz. 15 do filii „Piaski” Muzeum Historycznego w Legionowie przy Al. Sybiraków 23 (obok SP nr 8).