Ziemia skarby rodzi. Nowe zabytki archeologiczne w zbiorach Muzeum Historycznego w Legionowie – prelekcja

24 marca br. (niedziela) o godzi. 15.00 w Pawilonie Muzealnym odbędzie się prelekcja dr Magdaleny Woińskiej i Wawrzyńca Orlińskiego pt. „Ziemia skarby rodzi. Nowe zabytki archeologiczne w zbiorach Muzeum Historycznego w Legionowie”. Podczas wystąpienia zaprezentowane zostaną zabytki archeologiczne, które w ostatnim czasie trafiły do kolekcji Muzeum. Omówiona zostanie również droga jaką przebyły, zanim trafiły do zbiorów. Część z przedmiotów będzie można obejrzeć w przygotowanych w tym celu gablotach.

Zapraszamy serdecznie wszystkich zainteresowanych zarówno archeologią jak i tych, którym dbałość o dziedzictwo kulturowe naszego regionu leży na sercu.