Prestiżowa nagroda dla Muzeum

W lipcu 2017 r. kapituła XI konkursu „Mazowieckie Zdarzenia Muzealne – Wierzba”, wyłoniła laureatów. Ten prestiżowy konkurs organizowany jest pod patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego. O tytuł najciekawszej wystawy, najlepszej imprezy lub wydawnictwa muzealnego ubiegało się aż 86 zakwalifikowanych projektów z całego Mazowsza!

Z przyjemnością informujemy, że Muzeum Historyczne w Legionowie otrzymało II nagrodę za wystawę stałą pt. Dzieje Legionowa 1877–1990. Przedstawiono na niej historię miasta, od jego początków związanych z uruchomieniem stacji kolejowej w 1877 r., aż do transformacji ustrojowej z lat 1989–1990. Zwiedzający mogą zobaczyć wiele niepowtarzalnych eksponatów – świadectw minionych czasów. Na wystawie zaprezentowano ponad 360 zabytków, a także przedwojenne kroniki filmowe.

Jury doceniło innowacyjność projektu oraz jego walory edukacyjne. Istotą ekspozycji jest popularyzacja wiedzy na temat lokalnej historii w oparciu o oryginalne eksponaty. Pracownicy Muzeum prowadzą różnego typu lekcje muzealne i warsztaty edukacyjne. Walory wystawy zostały dostrzeżone także przez legionowian. Przez ostatni rok zwiedziło ją już ponad 3,5 tys. osób. Ekspozycja została dostosowana do potrzeb osób starszych i niepełnosprawnych. Zapraszamy do odwiedzenia legionowskiego Muzeum i obejrzenia nagrodzonej wystawy!