Prezentacja książki o Powstaniu Warszawskim w Legionowie

Muzeum Historyczne w Legionowie zaprasza na prezentację książki Rafała Degiela pt. „Powstanie Warszawskie na terenie I Rejonu Legionowo”.

Spotkanie odbędzie się w niedzielę 28 lipca 2019 r. o godz. 15 w pawilonie wystawowym Muzeum przy ul. A. Mickiewicza 23.

Książka, którą pragniemy zaprezentować z okazji 75. rocznicy wybuchu powstania warszawskiego, stanowi efekt prac dokumentacyjnych i badawczych prowadzonych przez Muzeum Historyczne w Legionowie.

Do dnia dzisiejszego zachowały się jedynie pojedyncze dokumenty wytworzone podczas działań powstania warszawskiego na terenie I Rejonu Legionowo. Materiały te – uzupełnione relacjami powstałymi w okresie powojennym – pozwoliły na zrekonstruowanie militarnego aspektu prowadzonych wówczas działań powstańczych. Do najważniejszych z nich należały: udział III Batalionu w akcji „Burza” w lipcu 1944 r., walki powstańcze I Batalionu na ulicach Legionowa w dniach 1-4 sierpnia 1944 r. oraz akcje oddziałów leśnych na terenie I Rejonu w sierpniu 1944 r.

Serdecznie zapraszamy!