Prezentacja książki o Zbigniewie Burzyńskim na XXIII Festiwalu Nauki w Jabłonnie

22 września 2019 r. podczas XXIII Festiwalu Nauki w Pałacu w Jabłonnie odbyła się prezentacja książki „Kapitan Zbigniew Burzyński (1902-1971)” autorstwa dr. Zygmunta Kozaka, dr. Zbigniewa Moszumańskiego oraz dr. hab. Jacka Szczepańskiego.

Była to doskonała okazja zaprezentowania tej ważnej dla Legionowa postaci – oficera legionowskiego garnizonu, który przyczynił się do rozwoju i sukcesów polskiego sportu balonowego.

Prowadzący spotkanie poinformowali, że 28 sierpnia 2019 r. Rada Miasta Legionowo nadała ulicy na Osiedlu Piaski nazwę: Kpt. Zbigniewa Burzyńskiego. Uliczka ta jest położona przy garażu wielopoziomowym PKP. Przed II wojną światową prowadziła do koszar 2. Batalionu Balonowego, w którym służył Z. Burzyński.

Organizatorem spotkania było Muzeum Historyczne w Legionowie, we współpracy z Oficyną Wydawniczą „AJAKS”.

Prezentacji towarzyszyło stoisko, gdzie osoby zainteresowane mogły nabyć wydawnictwa Muzeum Historycznego w Legionowie.