Prezentacja książki „Puszcza Kampinoska. Opowieść o wydmach, mokradłach i sosnach”

10 grudnia br. w pawilonie muzealnym odbyło się spotkanie z autorami niezwykle interesującej książki pt. Puszcza Kampinoska. Opowieści o wydmach, mokradłach i sosnach.

Gości przywitał Dyrektor Muzeum, dr hab. Jacek Szczepański, a spotkanie poprowadził Wawrzyniec Orliński. Autorzy: Szymon Jastrzębowski, Tomasz Związek i Jacek Marek przedstawili w książce swoje widzenie tego niezwykłego miejsca: spojrzenie subiektywne, pełne wrażliwości, uważności, spojrzenie naukowca, badacza, fotografa – osób będących pod niewątpliwym urokiem Puszczy, czego mogli doświadczyć licznie zgromadzeni goście.

Tę niewątpliwie interesującą pozycję można było nabyć na stoisku zorganizowanym przez wydawcę Wydawnictwo Paśny Buriat a na zakończenie otrzymać specjalną, rysunkową dedykację. Cieszy również zapowiedź autorów, że książka będzie miała swoją kontynuację, gdyż temat Puszczy Kampinoskiej nie został wyczerpany.

Dziękujemy autorom i licznie przybyłym gościom za ciekawe spotkanie i długie rozmowy o Puszczy Kampinoskiej.