Relacja z otwarcia wystawy czasowej

Dziś w pawilonie Muzeum Historycznego w Legionowie odbył się wernisaż wystawy czasowej pt. „Bardejov – światowe dziedzictwo UNESCO”, poświęconej urokliwemu miasteczku na Słowacji, którego zabytkowy krajobraz architektoniczny został objęty ochroną światowego dziedzictwa kulturowego poprzez wpis na listę UNESCO.

W wernisażu udział wzięli przedstawiciele lokalnych władz wiceprezydent miasta Legionowo – Piotr Zadrożny oraz wicestarosta powiatu legionowskiego – Jerzy Zaborowski. Ekspozycję otworzyli dyrektor Muzeum Historycznego w Legionowie – Jacek Emil Szczepański oraz dyrektor Instytutu Słowackiego w Warszawie – Milan Novotny, natomiast po wystawie oprowadzał jej kurator – pan Marek Zalewski z Państwowego Muzeum Archeologicznego w Warszawie.

Patronat honorowy nad wystawą objął Ambasador Republiki Słowackiej w Polsce – Dusan Kristofik oraz Burmistrz Miasta Bardejov – Boris Hanuscak.