Relacja z warsztatów „Byli wśród nas…”

W piątek 5 stycznia 2018 r. w Muzeum Historycznym w Legionowie odbyły się warsztaty edukacyjne pt. „Byli wśród nas…” poświęcone historii społeczności żydowskiej z Legionowa i okolic podczas II wojny światowej. Uczestnicy warsztatów podjęli dyskusję na temat tego, czym jest tożsamość i autonomia każdego z nas. Następnie wspólnie sporządzali schemat funkcjonowania mechanizmów tworzących uprzedzenia wobec innych, który odniesiono do historii getta w Legionowie, a także postawy mieszkańców wobec zagłady ludności żydowskiej.

Spotkanie zorganizowała Powiatowa Instytucja Kultury w Legionowie oraz Muzeum Historyczne w ramach realizacji programu obchodów 75. rocznicy Zagłady ludności legionowskiego getta.

Pragniemy podziękować pomysłodawczyni i moderatorce warsztatów p. Beacie Narel – wicedyrektor Szkoły Podstawowej im. K. Makuszyńskiego w Skrzeszewie, wszystkim partnerom oraz uczestnikom za udział i żywą dyskusję!