Relacja z akcji „Lato w Muzeum” w siedzibie głównej

Zapraszamy do zapoznania się z relacją z akcji „Lato w Muzeum”.

Za nami pierwszy dzień „Lata w muzeum” 🙂.
Zajęcia odbyły się pod hasłem „Balonem w przeszłość” i dotyczyły początków fotografii lotniczej wykorzystywanej w archeologii.
To właśnie z balonów wykonanych w Legionowie fotografowano wykopaliska prowadzone przed wojną w Biskupinie. Po prezentacji na ten temat dzieci z zapałem wykonywały makietę biskupińskiego grodu. Zadanie było dość trudne a satysfakcja z wykonania wysoka.

Drugi dzień Wakacji w Muzeum. Dzisiaj podczas prezentacji dzieci mogły zapoznać się z dziejami lotów balonem. Od samego rana też rozpoczęliśmy przygotowywanie kolorowych żarówkowych balonów z recyklingu. Najpierw każdy musiał pomalować swoją żarówkę-balon, a podczas oczekiwania na wyschnięcie farby zajęliśmy się kolejnym zadaniem – wyklejaniem trójwymiarowych balonów z kolorowej bibuły. Na zakończenie zostało jeszcze dokończenie prac związanych z żarówkowym balonem – dorobienie olinowania i gotowe! Każdy tego dnia wyszedł ze swoimi barwnymi aerostatami.

Trzeci dzień Lata w Muzeum przyniósł nam trochę wiedzy o Wytwórni Balonów i Spadochronów oraz dużo zabawy przy konstruowaniu spadochronów oraz balonów na uwięzi.

Czwarty dzień Lata w Muzeum minął pod znakiem poznawania historii udziału Polaków w Zawodach Balonowych o Puchar Gordona Bennetta.
Układaliśmy puzzle balonowe, budowaliśmy własny puchar balonowy oraz urządziliśmy zawody w puszczaniu balonów z baniek mydlanych.
Dzisiejsze zajęcia „Lata w Muzeum” koncentrowały się wokół „Gwiazdy Polski” i I Polskiego Lotu Stratosferycznego.
Oglądaliśmy filmy i animacje związane z tematem, projektowaliśmy breloczki w kształcie gondoli balonu, malowaliśmy wspólny mural oraz układaliśmy puzzle, przygotowane na podstawie zabytkowego zdjęcia z wystawy miejskiej.
Dziękujemy za wspólny czas nauki i zabawy. Do zobaczenia!