Relacja z gry miejskiej „Godzina W”

W sobotę 1 sierpnia 2020 r. w Muzeum Historycznym w Legionowie odbyła się gra miejska „Godzina W”, zorganizowana przez Hufiec ZHP Legionowo im. Szarych Szeregów „Rój Tom”. Wydarzenie było współfinansowane i współorganizowane przez Urząd Miasta Legionowo oraz Muzeum Historyczne w Legionowie.

Gra poświęcona 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego skupiła wielu uczestników, którzy mieli do wykonania szereg zadań w punktach rozlokowanych w różnych częściach Legionowa (zgodnie z zasadami reżimu sanitarnego).

Pierwsze wyzwania czekały na terenie Muzeum, gdzie gra się rozpoczynała. Wstępem do zabawy była opowieść Tomasza Fijałkowskiego o historii odnalezienia w lasach Choszczówki opaski powstańczej, która obecnie znajduje się w zbiorach Muzeum Historycznego w Legionowie. Opaska należała do uczestnika Powstania Warszawskiego na terenie Legionowa.

Na zakończenie gry zwycięzcy zostali nagrodzeni. Rozdanie nagród odbyło się na Rondzie Armii Krajowej w Legionowie.

To była doskonała okazja do wspólnego poznawania naszej lokalnej historii.