Relacja z „Lata w Muzeum” w Filii „Piaski”

Tematem tegorocznych zajęć były harcerskie przygody dawniej i dziś. Oprócz poznania historii polskiego harcerstwa i zdobycia podstawowych umiejętności skautowych, uczestnicy mieli okazję wypróbować najpopularniejsze gry i zabawy.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z pierwszego dnia zajęć, które obejmowały wykład o początkach skautingu, prace plastyczne oraz praktyczne ćwiczenia z tworzenia i odnajdywania schowków na korespondencję.
W drugim dniu „Lata w Muzeum” uczestnicy zajęć zapoznali się z historią „Małego Sabotażu” oraz z prasą podziemną z okresu okupacji. W ramach zajęć praktycznych przygotowaliśmy historyczną ulotkę satyryczną oraz uczyliśmy się pisać na maszynie do pisania. Uzupełnieniem zajęć plastyczno-historycznych były tradycyjne harcerskie gry na świeżym powietrzu.
Trzeci dzień „Lata w muzeum” obfitował w liczne atrakcje. Uczestnicy naszych zajęć mieli okazję zapoznać się z wybranymi aspektami udzielania pierwszej pomocy oraz przećwiczyli korzystanie z telefonów polowych. W ramach zajęć plastycznych wykonaliśmy również opaski powstańcze.
Kolejny dzień „Lata w muzeum” minął pod znakiem prac plastycznych – naszym głównym celem było samodzielne wykonanie torby sanitariusza. Uczestnicy zajęć zapoznali się również z podstawami pracy z kompasem.
Ostatni dzień „Lata w muzeum” poświęcony był miejscom pamięci narodowej na terenie miasta. Po wysłuchaniu prelekcji uczestnicy samodzielnie wykonali mapę Legionowa oraz zaznaczyli na niej najważniejsze obiekty. Tradycyjnie największym zainteresowaniem cieszyły się gry ruchowe na świeżym powietrzu.
Korzystając z okazji w imieniu kadry prowadzącej zajęcia chcemy serdecznie podziękować rodzicom naszych młodych gości za niezwykle miły podarunek, który otrzymaliśmy na zakończenie naszej akcji.