Relacja z Legionowskiej Nocy Muzeów w siedzibie głównej

Za nami najważniejsze wydarzenie w naszym muzealnym kalendarzu – Legionowska Noc Muzeów.
W siedzibie głównej punktem centralnym był wernisaż nowej wystawy czasowej pt. „Wstecz. Legionowo na dawnej fotografii”, która przyciągnęła wielu gości i przywołała wiele wspomnień.
Ale program był znacznie bogatszy, bo wieczór zaczął się od wręczenia nagród w Konkursie Wiedzy o Polskim Państwie Podziemnym, z udziałem władz lokalnych – I Zastępczyni Prezydenta Miasta Legionowa Anny Szczepłek oraz Starosty Legionowskiego Romana Smogorzewskiego. A potem były jeszcze ciekawe prelekcje tematyczne (o fotografii i historii miasta), prezentacja nowego audioprzewodnika po wystawie miejskiej oraz oprowadzania kuratorskie.
Wzruszeń dostarczył również występ chóru Cegla Band, z repertuarem rozrywkowym, a zabawy – konkurs rodzinny z nagrodami.
Nie zabrakło, oczywiście, stoiska Towarzystwa Przyjaciół Legionowa.
Bardzo dziękujemy za tak liczne przybycie i czas spędzony z nami!