Relacja z Legionowskiej Nocy Muzeów w Filii „Piaski”

Noc Muzeów na „Piaskach” po powitaniu przez dyrektora muzeum Jacka Szczepańskiego oraz wiceprezydenta miasta Mirosława Grabowskiego rozpoczęła się od występu Doroty Bonisławskiej. Pani Dorota swoim repertuarem przeniosła nas do lat międzywojennych oraz czasu PRL. Któż nie zna największych przebojów z tamtych epok? Zaraz po tym nastąpiło otwarcie wystawy czasowej o komiksach historycznych ze zbiorów Marka Dąbrowskiego z bardzo ciekawym wykładem Tomasza Niewiadomskiego o historii komiksu właśnie. Drugi i ostatni niestety występ Doroty Bonisławskiej dostarczył naszym gościom kolejnej porcji artystycznych uniesień (były też tańce). Dziękujemy Pani Doroto! Jeszcze w czasie występu artystki nasi goście mogli skosztować wyśmienitej grochówki, a więc było też coś dla równowagi ducha i ciała. Ważnym elementem naszego wieczoru to pokaz filmu „Wilno 1939 – fatalny rozkaz” uświetniony wstępem do niego przez samego reżysera – Janusza Petelskiego. Pokaz filmu i spotkanie z twórcą zgromadziły niemal pełną salę. Noc Muzeów na „Piaskach” dodatkowo urozmaicała strzelnica laserowa zorganizowana przez ŚZPŻŁ-Oddział Zegrze, pokaz broni i mundurów Grupy Rekonstrukcji Historycznej oraz gromadzący tłumek dzieci i młodzieży kącik szachowy Klubu Sportowego Legion. Kiedy około 21.00 kończyły się atrakcje zewnętrzne zaczął sobie padać deszcz (uff, dobrze że nie wcześniej) tak, że resztę programu szczęśliwie kontynuowaliśmy już w naszym pięknym zabytkowym budynku muzeum. Dziękujemy Państwu za przybycie do nas i fajną, pozytywną atmosferę na „Piaskach”.