Relacja z Legionowskiej Nocy Muzeów

W sobotę 14 maja odbyła się Legionowska Noc Muzeów. Po dwuletniej przerwie mogliśmy spotkać się z naszymi gośćmi w ten wyjątkowy dla muzeów dzień. Osoby odwiedzające mogły skorzystać z licznych atrakcji, takich jak spacer historyczny „Korzenie miasta”, spotkanie autorskie z Tadeuszem Szulcem – autorem książki „Legionowo Przystanek dawniej i dziś”, prelekcje historyczne i archeologiczne, konkurs rodzinny i warsztaty plastyczne „Pocztówka z Legionowa”, a także „spotkania z zabytkami” na naszych wystawach stałych.

Ważnym elementem wieczoru było też wręczenie nagród w Konkursie Wiedzy o Polskim Państwie Podziemnym, Armii Krajowej i Szarych Szeregach. Oprócz tego zaprezentowaliśmy także audioprzewodnik muzealny po wystawie archeologicznej oraz przygotowaliśmy muzealne kino.

 

Również Filia „Piaski” aktywnie włączyła się w Legionowską Noc Muzeów. Tutaj odbył się wernisaż wystawy czasowej pt. „Józef Piłsudski. Formy pamięci”. Ponadto można było zobaczyć prezentację uzbrojenia i umundurowania żołnierzy polskich z okresu II RP prowadzoną przez członków grup rekonstrukcji historycznej. Oprawę wydarzenia wzbogaciły występy chórów. Amatorzy herbaty mieli okazję spróbować ulubionego napoju przygotowanego w samowarze.

Dziękujemy wszystkim za przybycie i zapraszamy do udziału w kolejnych wydarzeniach organizowanych przez Muzeum Historyczne w Legionowie.