Relacja z otwarcia wystawy czasowej pt. „Gwiazda Polski – balonem do stratosfery”

8 lipca 2018 r. Muzeum Historyczne w Legionowie otworzyło wystawę czasową „Gwiazda Polski – balonem do stratosfery”, przygotowaną z okazji 80. rocznicy I Polskiego Lotu Stratosferycznego. Dyrektor Muzeum – dr hab. Jacek Szczepański wręczył z tej okazji Dyplomy Honorowe Przyjaciołom Muzeum Historycznego w Legionowie, którzy czynnie wspierają naszą działalność i systematycznie przekazują pamiątki do zbiorów muzealnych. Następnie o koncepcji wystawy czasowej i jej realizacji opowiedziała kuratorka ekspozycji – Malwina Piorun. Na otwarciu obecni byli również konsultanci naukowi: oprócz dr. hab. Jacka Szczepańskiego, Zdzisław Zajdler i dr Zygmunt Kozak, który nakreślił obecnym historię lotów stratosferycznych na świecie i podkreślił doniosłość tego jednego z najpoważniejszych przedsięwzięć naukowo-technicznych, realizowanych w przedwojennej Polsce. Wszyscy zgromadzeni goście mieli okazję zwiedzić wystawę czasową z przewodnikiem.

Ekspozycja została dofinansowana ze środków Muzeum Historii Polski w ramach Programu „Patriotyzm Jutra 2018”, a patronat honorowy nad wystawą objął Prezydent Miasta Legionowo – Roman Smogorzewski.

Dziękujemy za liczne przybycie i wspólnie spędzony czas!