Relacja z Pikniku Archeologicznego

Kolejny Piknik Archeologiczny już za nami.

Jak co roku, Muzeum Historyczne w Legionowie organizuje w czerwcu plenerową imprezę promującą archeologię, ochronę dziedzictwa archeologicznego i wiedzę na temat przeszłości terenów dzisiejszego powiatu legionowskiego. Nie inaczej było w tym roku. Wpisując się w obchody Europejskich Dni Archeologii legionowskie muzeum postanowiło przybliżyć swoim gościom epokę kamienia. Wraz z firmą Archeo-Concept przygotowaliśmy szereg stoisk i atrakcji, z których mogli skorzystać zarówno najmłodsi, jak i nieco starsi nasi goście. Na terenie muzeum można było wykonać własnoręcznie ozdoby z „bursztynu”, wylepić naczynia z gliny, malować technikami stosowanymi przez twórców malowideł jaskiniowych czy też zapoznać się z różnymi metodami rozpalania ognia, które stosowali przed wiekami nasi przodkowie. Nieco starsi nasi goście mieli możliwość wysłuchania specjalnie na ten cel przygotowanych prelekcji dotyczących epoki kamienia. W trakcie pikniku można było wziąć udział w przygotowanym konkursie rodzinnym o tematyce archeologicznej.

Dziękujemy za udział i już teraz zapraszamy za rok na kolejną edycję.