Relacja z Pikniku Archeologicznego

W ostatnią niedzielę Muzeum przeżywało prawdziwe oblężenie. A było to za sprawą odbywającego się tam corocznego Pikniku Archeologicznego.

Dziedziniec przed Muzeum zapełnił się nowoczesnym sprzętem wykorzystywanym podczas badań archeologicznych, takim jak różnego rodzaju drony (służące do szczegółowej dokumentacji fotograficznej i ortofotograficznej), georadar (wykorzystywany m.in. do poszukiwań tzw. złotego pociągu) czy też bardzo skomplikowane urządzenia do badań geoakustycznych.

Olbrzymim zainteresowaniem cieszyły się stoiska archeozoologa i antropologa. Mogliśmy też wysłuchać niezwykle interesujących prelekcji na temat starożytnej diety i problematyki odkrywanych niekiedy przez archeologów tzw. pochówków antywampirycznych.

Bardzo dziękujemy za liczną obecność i mamy nadzieję, że w przyszłym roku będzie równie duża!