Relacja z wydarzeń związanych z 90. rocznicą pierwszego zwycięstwa Polaków w zawodach o Puchar Gordona Bennetta

Wczoraj odbyła się prelekcja Rafała Degiela z okazji 90. rocznicy pierwszego zwycięstwa Polaków w zawodach o Puchar Gordona Bennetta, dzięki której poznaliśmy ciekawe szczegóły lotu balonem SP-ADS Kościuszko, który został wyprodukowany w Legionowie.
Po prelekcji uczestnicy z zainteresowaniem oglądali nowo otwartą okolicznościową wystawę plenerową, zainstalowana na ogrodzeniu siedziby głównej Muzeum przy ul. A. Mickiewicza 23.
Wystawa została zrealizowana w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości oraz odbudowy polskiej państwowości. Opracowanie i redakcja: Marek Matuszelański, projekt graficzny: Juliusz Wnorowski, koordynacja: Beata Banaszuk.
Dziękujemy za obecność!

Zachęcamy do obejrzenia wystawy, odwiedzenia Muzeum oraz lektury serii monograficznej, poświęconej legionowskim pilotom balonowym (Zbigniewowi Burzyńskiemu, Franciszkowi Hynkowi, Władysławowi Pomaskiemu oraz Julianowi Sielewiczowi).

Zachęcamy do obejrzenia filmowych relacji z wydarzenia: